10 اهرم تعالی سازمانی

تعالی سازمانی مورد نظر هر مدیری است ، اما بسیاری از رهبران تجارت هرگز قادر به تعیین نحوه دستیابی به آن نیستند. اغلب گفته شده است که “تغییر در کسب و کارها ثابت است” ، اما امروزه از نظر بازاریابی رشد پروژه های سازمانی ،به تحول دیجیتال مرتبط است.

هیچ میانبری برای تعالی سازمانی وجود ندارد. شما باید یک روش چند کاناله برای بهبود و بهینه سازی عملکرد تجاری داشته باشید.

 1. جهت استراتژیک:
  ایجاد یک سازمان موثر با درک هدف سازمانی کارکنان شما آغاز می شود. پس از این اتفاق می توانید اهداف بلند مدت خود را با وضوح بیشتری مشخص کنید. در مرحله بعدی ، می توان اهدافی را تعریف کرد که به شما کمک می کند به سمت دستیابی به اهداف خود حرکت کنید. سپس می توان این اهداف را به افراد درون سازمان اختصاص داد تا شخص یا تیمی از افراد نامزد مالكیت انجام هر كدام را داشته باشد. این پاسخگویی برای اطمینان از عملی شدن استراتژی تجارت شما مهم است.
 2. معیارهای کاربردی:
  اطلاعات ، رمز موفقیت هر سازمان مدرن است. معیارهایی را تعیین کنید که بتوانید برای ردیابی اثر بخشی کلیه عناصر شرکت خود و یافتن راه هایی برای نظارت بر آنها استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از بخش بازاریابی خود بخواهید که رشد بازدیدکنندگان وب سایت ماهانه آنها را در Google Analytics ردیابی کند ، بنابراین شما می توانید ببینید که مبارزات و مزیت رقابتی رقبا چقدر برای ایجاد ترافیک به سایت شما کار می کند. به همین ترتیب ، اقدامات و راهبردهای تیم فروش شما می تواند منجر به فروش در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود شود. از همه مهمتر ، شما می توانید پیشرفت در اهداف توصیف شده در “جهت استراتژیک” در بالا را پیگیری کنید. توجه داشته باشید که برای داشتن رویکرد متعادل در مدیریت عملکرد ، مهم است که معیارهای خود را به طور مساوی بر فروش،عملیات ، کارکنان و فرهنگ سازمانی متمرکز کنید.
 1. ارتباطات استراتژیک:

هنگامی که جهت استراتژیک خود را تعیین کردید و نحوه اندازه گیری پیشرفت را تعیین کردید ، باید اطمینان حاصل کنید که کانال هایی برای برقراری ارتباط پیام های کلیدی در سازمان شما وجود دارد. استراتژی خود را برای انتقال ارزش ها و انتظارات خود به افرادی که در هر سطح کار می کنند ، در نظر بگیرید. بهترین کانال ارتباطی چیست؟ پست الکترونیک؟ جلسات و جلسات آموزشی؟ یا توزیع اطلاعات از طریق اینترانت شرکت؟ شاید لازم باشد از ترکیبی از این روش ها برای دستیابی به همه استفاده کنید.

از هر کانال ارتباطی که استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که ارتباط باید همیشه یک خیابان دو طرفه باشد. به کارمندان خود فرصت دهید تا درباره سیاست های شرکت بازخورد دهند و ایده های خود را برای بهبود به اشتراک بگذارند. در حقیقت ، تقویت ارتباطات ریشه های حیاتی سازمان شما است. ارتباطات مردمی موثر باعث می شود تا مشکلات در کمترین سطح ممکن حل شوند ، نه اینکه باعث افزایش لایه های مدیریت شوند و تعارض های درون سازمانی با التهاب بیشتر سرعت موفقیت سازمان را کم کنند .

 1. استخدام استراتژیک

شیوه های موثر استخدام باعث کاهش گردش کارکنان ، کاهش هزینه های استخدام و بهبود کارایی می شود. برای اطمینان از استخدام کاندیداهای مناسب ، وقت بگذارید و خصوصیات ایده آل مورد نظر و شرایط احراتز مناسب برای کسب و کار خود را در استخدام های جدید شناسایی کنید. این خصوصیات به فرهنگ شرکت شما و مهارتهایی که در سازمان شما نیاز دارید بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال ، اگر در سراسر سازمان خود به مهارت های IT نیاز دارید ، باید این موارد را در اولویت کارهای استخدام خود قرار دهید. با این حال ، در حالی که مهارت مهم است ، تناسب فرهنگی ضروری است. نامزدی که از نظر فرهنگی یا فلسفی در سازمان شما مناسب نباشد ، در نهایت راضی نخواهد بود و یا سازمان را ترک می کند یا به طور بالقوه اخلال گر است.فرهنگ هدفمند:
هر شرکتی باید مأموریتی کاملاً تثبیت شده داشته باشد که باید در فرهنگ سازمانی منعکس شود. به عنوان مثال ، اگر مأموریت شما ارائه بهترین خدمات به مشتریان در صنعت خود است ، همه افراد شما باید در هنگام انجام کارهای روزمره این مأموریت را در ذهن خود نگه دارند. رهبران سازمان شما می توانند با استفاده از ارزشهای فرهنگی سازمان شما جهت هدایت اقدامات خود مثالی بزنند. همچنین باید به طور منظم هر یک از اعضای تیم خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که آنها مطابق با ارزشهای سازمانی شما استخدامن شده اند ؟ یا در راستای ارزش های سازمان گام بر می دارند ؟

 1. اعتماد رابطه ای:
  اعتماد برای تعالی سازمانی بسیار حیاتی است. برای ایجاد اعتماد بین تمام اعضای سازمان خود ، از کارگران پایین تر سطح تا مدیران ارشد ، برنامه داشته باشید . کارکنان  خود را تشویق کنید که صریحاً درباره نگرانی هایشان صحبت کنند تا بتوانند پیشگیرانه با آنها برخورد کنند. هیچ چیز بهتر از برقراری ارتباط خوب و به دنبال آن اقدامات سریع و متفکرانه با کارکنان برای ایجاد اعتماد وجود ندارد.
 1. توانمندسازی همکار:
  کارمندان خود را قادر به اقدام بدون نیاز به راهنمایی از سرپرستان خود کنید. برای حمایت از این رفتار فعال ، اطمینان حاصل کنید که همه افراد شما از ابزارهای لازم برای حل مشکلات مانند دسترسی به سوابق مشتری یا توانایی استفاده از مبالغ کمی از بودجه شرکت بدون درخواست اجازه،  برخوردار هستند. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که سیاست های شما قدرت کارکنان و خودکنترلی را تقویت می کند. با تشویق فعالانه کارمندان برای نقش آفرینی در تصمیماتی که بر کار آنها تأثیر می گذارد ، می توانید به آنها اعتماد به نفس داده و به آنها نشان دهید که اعضای با ارزش سازمان شما هستند. این امر منجر به مالکیت آنها بر اعمالشان می شود و باعث افتخار آنها می شود که با دانستن اینکه شما در رسالت سازمان سهم مهمی دارید ، همراه است.
 1. بهینه سازی محیط کار:
  آیا دفتر شما مکانی است که کارکنان برای انجام بهترین کار خود احساس راحتی و انگیزه می کنند؟ یک فضای نامطبوع و ناخوشایند می تواند انگیزه افراد شما را کم کند و منجر به روحیه پایین و جابجایی بالا پرسنل شود. اطمینان حاصل کنید که دفتر شما از نور کافی ، مبلمان اداری راحت ، ارگونومی مناسب ، مکانهایی برای استراحت در وقت استراحت تعریف شده  بدون ایجاد مزاحمت برای همکارانشان برخوردار است و دفتر را تمیز نگه دارید تا  کارکنان  احساس ارزش کند. اما ، از عوامل محیطی اجتماعی نیز آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که افراد شما به دلیل مشارکت خود شناخته شده اند ، اطمینان حاصل کنید که با آنها مانند همکاران رفتار می شود تا افراد زیر دست ، و اطمینان حاصل کنید که آنها منابع لازم برای انجام کار خود را به طور موثر دارند. به عبارت دیگر ، یک فضای اجتماعی ایجاد کنید که آنها بخواهند بهترین کار خود را هر روز انجام دهند.
 1. توسعه کارمندان:
  از نظر حرفه ای ، فرصت هایی را برای افراد خود فراهم کنید تا به طور مستمر در کارهایی که انجام می دهند ، تعالی را دنبال کنند. اما ، همچنین فرصت هایی را برای آنها فراهم  کنید تا رشد شخصی را دنبال کنند. کمک به آنها برای توسعه مدیریت مالی بهتر ، مهارتهای فرزندپروری و خدمات اجتماعی ، نمونه های خوبی است. فرصت دادن به مردم برای توسعه مهارتهای جدید شغلی و شخصی می تواند باعث حفظ و بهره وری بهتر شود و به شما در حفظ نیروی کار با مهارت و فداکاری بیشتر کمک کند.
 1. سلامتی همکار:
  کارمندان سالم ، به ویژه آنهایی که از رفاه عمومی خوبی برخوردار هستند ، به احتمال زیاد در کار خوب عمل می کنند. و البته ، هنگامی که افراد یک سازمان عملکرد جمعی خوبی داشته باشند ، نتیجه عملکرد بالای سازمانی است. ابتکار بهزیستی کارکنان همچنین بخش مهمی از برنامه مسئولیت اجتماعی شرکتی است که به خوبی باید توسعه و برنامه ریزی شود ، که برای هر سازمانی که به افراد و اعتبار خود در جامعه اهمیت می دهد ضروری است. اما یک ابتکار بهزیستی فقط برنامه سلامتی دیروز نیست. سلامتی بهداشت و روان باید نیازهای جسمی ، اجتماعی ، شغلی و مالی افراد شما را برطرف نماید. بسته ی مزایای مناسب ، برنامه جبران خسارت و ابتکارات سلامتی ،همه بخشی از این معادله هستند. ارتقاء ، ارتباطات موثر و سیاست ها همه برای حمایت از اقدامات مداوم استفاده می شوند.

بهینه سازی این 10 اهرم تعالی سازمانی می تواند به شما در دستیابی به عملکرد مطلوب تجاری کمک کند

 

ترجمه : اعتمادهژبرالساداتی