تاثیر گروه خونی بر رفتار افراد و کسب و کار

تاثیر گروه خونی در کسب و کار

گروه خونی نقش موثری در انتخاب افراد در سازمان دارد . وقتی صحبت از سازمان می شود مسلما موارد همچون :

نقش موثری خواهد داشت. امروز در سازمانهای بزرگ دنیا آنچه به عنوان سرمایه اصلی مورد توجه قرار می گیرد منابع انسانی است.

مدیریت آنها نیز یک هنر است هرچند باید یک مدیر حداقل دارای مهارتهای:
1- ادراکی
2- انسانی
3- فنی
باشد اما تشخیص اینکه چه کاری توسط چه شخصی باید انجام شود و چه شرایط احرازی برای چه شغلی باید تدوین شود نیر یک فرایند بسیار مهم و پیچیده است .

انتخاب افراد جدید و جایگزین کردن برای نفر قبلی هزینه ای معال 3 تا 30 برابر کارکنان فعلی دارد. حال با چنین حاشیه، رسیک باید خیلی هوشمندانه و با آگاهی کامل جهت جذب نیروی انسانی برنامه ریزی و اقدام نمود . شناسایی صحیح فرآیندهای سازمان اولین گام می باشد . و گام دوم چه شخصی می تواند بیشترین اثر را برای آن پست داشته باشد .با توجه به اینکه شناخت در هنگام مصاحبه و استخدام نقش موثری خواهد داشت. یکی از مواردی که می تواند در به گیری نیروی انسانی به سازمان کمک کند تدوین شرایط احراز می باشد.

افراد با گروها خونی مختلف دارای مشخصه های رفتاری متفاوتی هستند. اگر این موارد که کاملا عامی هستند فقط 25% شناخت مدیران را از افراد بیشتر کند و 25% هم فرم استخدام و مصاحبه، آنگاه با شناخت و دید بیشتری می توان نیروی کاررا مدیریت نمود.

تاثیر گروه خونی بر رفتار افراد و کسب و کار

گروه خونی

گروه ‏های خونی بر پایه نوع پادگن موجود در گلبول‌های قرمز خون؛ به چهار دسته AB ،B ،A و O تقسیم می‏ شوند که نوع O شایعتر است .

گروه خونی معرف شخصیت شماست

 خون ، رمز سلامت و تندرستی است، خون به تمام سلول های بدن، اعضاء و اندام ها غذا می رساند. خون وسیله دفاعی بسیار ارزشمند در برابر هجوم میکروب ها به بدن است. خون نمایشگر و نشان دهنده وضعیت درونی ماست. وقتی انسان به بیماری ای دچار می شود در خون تغییرات زیادی ظاهر می شود و پزشکان با آزمایش خون و یافتن این تغییرات به مرضی که انسان را مورد حمله قرار داده است پی می برند. یعنی از طریق خون و آزمایش آن می توان دریافت که بدن سالم است یا نه!

مسئله شخصیت

شاید باور نکنید که شخصیت افراد به گروه خونی آنها بستگی داشته باشد اصولاً افراد هر گروه خونی دارای خوی، عادت، رفتار و کردار و شخصیت خاص خود هستند. به نظر می رسد که در طی اعصار به تدریج این حالات و عوامل مربوط به ساختمان درونی و فکری انسان در ژن های بدن ذخیره شده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

در تاریخ پزشکی آمده است فرزندانی که به محض تولد از مادر خود جدا شده و به نقاط دوردستی برده شده اند ولی بعد از سی یا چهل سال این مادر و فرزند در کنار هم قرار گرفته اند، ملاحظه شده که بسیاری از صفات از مادر به فرزند منتقل شده و تعداد زیادی از خصایص مربوط به شخصیت مادر در فرزند خودنمایی می کرده است. یعنی محیط نتوانسته است این خصوصیات را در فرزند تغییر دهد. آنچه مسلم است گروه خونی، در ساخت شخصیت ما نقش بسیار موثری دارد و این مسئله برای دانشمندان و محققین روشن شده است.

ساختار شخصیتی گروه خونی A

از خواص مهم افرادگروه خونی A آن است که از خوردن سبزی لذت می برند و دارای دستگاه هاضمه بسیار ظریف می باشند. سیستم دفاعی آنان با جایی که در آن زندگی می کنند خوب همسانی پیدا می کند. در برابر حوادث روحی مثل استرس  ها و ناراحتی های فکری با آرام کردن درون خود خوب مقاومت می نمایند و افرادی فعال و سازنده به شمار می روند.

افراد این گروه در معرض ابتلای به استرس  ها قرار دارند و بهترین راه درمان استرس  در افراد این گروه استفاده از ورزش یوگا است. به طور کلی ورزش های سبک برای افراد این گروه بسیار مفید است. افراد این گروه به خوبی می توانند در جوامع پر جمعیت و بزرگ زندگی کنند و به طور کلی آنها افرادی هستند که تابع قانون، منظم و شایسته هستند. احترام دیگران را رعایت می

کنند و از خود خاطره خوبی در سایر افراد باقی می گذارند. نخستین افراد این گروه از بدو پیدایش انسان در کره زمین افرادی باهوش  ، حساس و باشوق بودند و قادر بودند با حوادث محیط خود مبارزه کنند. این افراد می توانند در مواقع حساس به خوبی تصمیم بگیرند و خوب و صحیح عمل کنند.

همچنین آنها قادرند که در مواقع سخت، اضطراب  و هیجان خود را به خوبی کنترل کنند. اما وقتی هیجان و ناراحتی آنها از حد فراتر رود این افراد منفجر می شوند افراد این گروه نمی توانند برای کارهایی که به مدیریت دقیق نیاز دارد نامزدهای مناسبی باشند .

 

مشاغل گروه خونی A

مناسب ترین نا مناسب ترین
حسابدار
کتابدار
پلیس
باغبان
کشاورز
وکیل
راننده اتوبوس
ابزار ساز دقیق
اقتصاد دان
بازیگر
نویسنده
برنامه ریز رایانه
منشی
مترجم
نویسنده ستون شایعات
بازیکن فوتبال
سخنران
سرپرست برنامه خبری

کارگزدان فیلم
استاد روابط عمومی

کارگزار سرمایه گذاری

 

ساختار شخصیتی گروه خونی AB

AB   قابلیت تغییر شرایط بدنی با تغییر یافتن عوامل خارجی را داشته، دستگاه هاضمه حساس و ضعیفی دارند. سیستم دفاعی آنها مقاومت کمی دارد و می توانند با استفاده از ورزش به استرس  ها و ناراحتی های محیطی پاسخ دهند. خلاقیت در این افراد وجود دارد. آنها در همان مراحل اولیه استرس به آن جواب می دهند و آن را از سر می گذرانند. در افراد این گروه عشق  به معنای واقعی وجود دارد.

این افراد ، مهربان خوش خلق، خلیق و آرام هستند. میل به نصیحت کردن و راهنمایی مردم در آنها زیاد است و بسیاری از آنها هر کاری از دست شان برمی آید برای کمک به دیگران انجام می دهند. سیستم دفاعی آنها ضعیف بوده و در برابر میکروب ها و ویروس ها از خود مقاومت زیادی بروز نمی دهند. افراد گروه AB به خاطر حسن نیت فراوان و خوش قلبی ، همیشه خیر و خوبی مردم را می خواهند و همه را به صلح و آرامش  دعوت می کنند.

مشاغل گروه خونی AB

مناسب ترین نا مناسب ترین
استاد روابط عمومی
مددکار اجتماعی
متخصص بهداشت
پیشخدمت
مدیر شرکت
رهبر تیمی
خدمات خارجی
مذاکره کننده
پیشگو
کدبانو
آوازه خوان
بازیگر پانتومیم
معلم
وکیل دعاوی
نماینده فروش

پلیس
حسابدار
خلبان هواپیما
کاگزار سرمایه گذاری
سرباز

 

ساختار شخصیتی گروه خونی B

افراد گروه B در برابر برخورد با حوادث می توانند بلافاصله تغییر وضع داده و خود را با شرایط زمان و مکان هم آهنگ کنند؛ این سخن به آن معنا نیست که در فکر خود پابرجا نیستند بلکه منظور آن است که می توانند با هر تغییری هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشکلات در امان نگه دارند. افراد گروه B قادرند در مقابل بسیاری از بیماری های شایع مقاومت و پایداری کنند. حتی اگر  بیماری های قلبی  و سرطانی هم بگیرند باز هم عمر بیشتری می توانند داشته باشند.

این افراد در مقابل بیماری ها مقاومت بیشتری نشان می دهند و کمتر از سایر گروه ها بیمار می شوند. کارهای روزمره را با نهایت دقت و نظم انجام می دهند. بهره وری از ورزش و خوردن غذای فراوان برایشان مفید است. شرایط زندگی برای این افراد راحت تر است. کمتر دچار برخوردهای ناراحت کننده می شوند؛ به خوبی می توانند نظرات دیگران را درک کنند.

30 تا 40 درصد از میلیونرها از گروه خونی B هستند. بسیاری از مدیران و اشخاص سطح بالا در جهان گروه خونی B دارند. افراد این گروه دارای تعادل چشمگیر و هماهنگی اعمال بدن هستند. انرژی های مختلفی که در بدن آنها وجود دارد موافق و موازی هم می باشند و به همین جهت این افراد کمتر دچار بیماری می شوند. خواص گروه خونی B داشتن زندگی منظم و آرام است.

مشاغل گروه خونی B

مناسب ترین نا مناسب ترین
آشپز
آرایشگر
مجری برنامه های گفتگو
کارگاه
رهبر
ژنرال ارتش
عکاس
نقاش
صنعتگر
روانپزشک
طراح
روزنامه نگار
بازیکن گلف
منشی
کارمند دفتری
بازرس
خزانه دار
دیپلمات
مدیر عامل
پزشک
سرکارگر
پیک

ویژگی های شخصیتی گروه خونی O

افراد این گروه دارای ژنی در بدن هستند که به آنها قدرت تحمل مصائب، اعتماد به نفس، شهامت  و خوشبینی می بخشد. افراد این گروه خود را باور دارند و به خود اهمیت فراوان می دهند. علت این امر آن است که گروه O قدیمی ترین گروه خونی افراد جهان است و اجداد این گروه به ورزش، شکار، حمله به حیوانات، و مقاومت در برابر مشکلات عادت داشته اند و این عادت به افراد بعدی این گروه منتقل شده است.

به هر حال افراد این گروه خونی، افرادی مصمم، کوشا، جدی، قاطع و پابرجا هستند و اگر تحقیق کنید خواهید دید که بسیاری از سیاستمداران فعلی جهان در گروه خونی O قرار دارند.

مشاغل گروه خونی O

مناسب ترین نا مناسب ترین
حسابدار
بانکدار
بازیکن بیس بال
سیاستمدار
وزیر
تاجر
نویسنده رمان
درمانگر
فروشنده
کارگزار سرمایه گذاری

هتلدارروزنامه نگار
بازیگر
سرایدار
کارمند
خیاط

نویسنده: دکتر اعتماد هژبرالساداتی